вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety z drewna w mgnieniu oka się eksploatują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od poprawnego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji sztachet z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий